Usalda, aga kontrolli – petuskeemi hoiatus

Head pässiku sõbrad,

Väga kahju, ent vahepeal peame avaldama ka hoiatava eesmärgiga uudiseid. Nimelt saime kurva kogemuse osaliseks möödunud nädalavahetusel ühel linnalaadal, millest esialgu vaid autoga mööduma pidime.

Möödudes kauplejaid ja nende kaupa vaadates märkasime ühel müügiletil samasuguseid tootepudeleid, mida me ka ise kasutamine. Neist pudelitest esiplaanile tõstetud pudelil oli aga meie toote silt – kaunis musta ja oranži kombinatsiooniga silt tõmbas juba kaugelt meie tähelepanu. Teised tagaplaanil olevad pudelid olid sama kuju ja tüübiga, ent lihtsa valge printerist välja lastud sildiga.

Peatusime ja läksime olukorda uurima. Leti taga tegutsev härra oli lähenevate klientide üle rõõmus ja uuris, kas tulime pässiku sooviga. Küsisime toimuva kohta aru ning müüja väitis, et laual olev meie tootepudel (mis oli tühi) on lihtsalt kliendi poolt neile tagasi toodud taara – inimene Tallinnast ostis meie tõmmist ja tagastas talle. Aga miks? Kui see pole isegi nende toode, siis miks peaks keegi teise tegija taarat oma letil oma kaupale ette panema. Oleme kindlad, et põhjus peitub soovis oma tundmatud kraami juba teatud ja kvaliteetse toote selja taga esile tõsta ja reklaamida. Ilmselt lootis kaval härra lihtsalt tõsta enda toote mainet ning küllap ka mitmed heausklikud kliendid arvasid, et ostavad meie poolt tehtud korralikku, kontrollitud ja toimivat toodet. 

Oma pudeli võtsime müüja letilt kaasa. Vabastasime ta võõra tootja taarast.

Antud olukord tegi meid tubli kogemuse võrra rikkamaks. Samuti saime selgust, miks oleme nii mõnegi laada järel saanud kõnesid seoses meie kauba esindatusega seal, kuigi me tegelikult antud laatadel osalenud ei ole. Kaval härra paistis olevat antud nippi juba kaua kasutanud – seda näitas ka asjaolu, et pudel, mida ta reklaamimiseks kasutas, oli ammuse sildiga ja sellel puudusid viimased uuendused.

Meie soov on panna Teile südamele, et usaldage, aga kontrollige. Valdavalt müüme oma kaupa laatadel ise ning isegi kui ka anname kellelgi teisele loa meie kaupa laadal müüja, siis on ikka varuga toodet kaasa pandud ning letil ei ole üks määrdunud tühi pudel. Samuti on meie toodetega alati kaasas ka põhjalik teabeleht.