MUST pässiku tõmmis, 1000 ml

(1 ülevaade)

25 

Musta pässiku tõmmise pudel suurusega 1000 ml. Pudeli hind 25 € (25 € / liiter).

Musta pässiku tõmmis aitab hoida kehas loomulikku tasakaalu ja tugevdab organismi!

Lahemaa pärimuskoda teeb puhta käsitööna 3 ööpäeva valminud tugevat tõmmist 0,5-liitristes ja 1-liitristes taassuletavates pudelites. Valmis pässikutõmmis säilib avamata vähemalt 1 aasta. Avatud pudelit soovitame hoida jahedas, eelistatult külmkapis. Nii säilib see kenasti vähemalt 3 kuud. Tõmmises esineb loomulikku setet, enne tarvitamist tasub pudelit loksutada.

Lahemaa pärimuskoja musta pässiku tõmmis on puhas. Me ei lisa oma tootesse teisi ravimtaimi, alkoholi, mett ega maitsemõjutajaid.

Kategooria:

Kirjeldus

Must pässik ehk chaga on pärimusravist tuntud võimsa toimega seen. Kõnekeeles tuntakse seda kasekäsna nime all. Puu tüve külge kasvab ebakorrapärase kuju, krobelise ja kergesti puruneva välispinnaga must mügar, justkui söetükk. Pässik kasvab looduses kaua, 10+ aastat enne, kui hakkab puu tüvelt välja paistma.

Musta pässiku tõmmise järjepidev tarbimine toetab organismi loomulike protsesside toimimist (Toidulabori analüüs 2020 Lahemaa pärimuskoja MUST pässiku tõmmisele):

 • Valgurikas tõmmis osaleb aktiivselt antikehade tootmises ja võib aidata tagada tugevat organsimi ning toimivat immuunsüsteemi.
 • Kiudainete rikas tõmmis võib aidata vältida kõhukinnisust ja võib ennetada mõningaid vähivorme, südame-veresoonkonnahaigusi ja II tüüpi diabeeti ning soodustab kolesterooli väljutamist organismist.
 • D-vitamiin võib aidata paremini omastada kaltsiumi ja fosfori ning seetõttu soodustab luude ja hammaste arengut.
 • A-vitamiin võib aidata kaasa nägemisprotsessi parendamisel ning paljude organismi rakkude kasvuks ja arenguks, sh limaskestad. Siit tuleneb tõmmise oluline kaitse infektsioonide vastu.
 • E-vitamiin võib aidata kaasa rakkude vananemise pidurdamiseks, hemoglobiini normaalse taseme hoidmiseks, kapillaaride seinte tugevamaks muutmiseks, lümfotsüütide, puna- ja valgeliblede kaitseks, mille tõttu paraneb organismi varustatus hapnikuga ja üldine kaitsevõime, verehüübimiseks, südamelihase tööks, närvikoe talituseks ja immuunfunktsiooniks. Samuti järglaste saamiseks, fertiilsuse säilitamiseks.
 • B1-vitamiin võib aidata kaasa maomahla normaalsele tekkimisele ja närvisüsteemi, lihaste ning südame normaalsele funktsioneerimisele.
 • B2-vitamiin võib aidata kaasa terve naha, limaskestade, tervete küünte ja juuste tagamise ning organismis antikehade moodustumise.
 • B3-vitamiin võib aidata kaasa naha, keele ning seedeelundkonna kudede õigeks moodustumiseks ja säilimiseks ning naha armkoe parandamiseks.
 • B5-vitamiin võib aidata kaasa organismi vastupanuvõime tõstmisel stressi vastu ning vähendab paljude antibiootikumide toksilist efekti ning kaitseb enneaegse vananemise ja kortsude tekke eest.
 • B6-vitamiin võib aidata kaasa tsentraalse närvisüsteemi normaalsele funktsioneerimisele.

Vaata lisaks Tervise Arengu Instituut, toitumine.ee.

Musta pässiku tugevat tõmmist tuleb igapäevaselt tarbida korra päevassoovituslikult 40 ml.  on tõmmist tarbida hommikul enne sööki.
Intensiivsema tulemuse saamiseks võib tõmmist võtta ka kaks korda päevas. Seda võib manustada puhtalt või segatune teiste jookidega.
Pässikut tarbides on soovitav teha vähemalt 1-kuuseid kuure. Nii jõuab selle toime keha turgutada. Tarbimise esimestel nädalatel võib harva
mõndadel kasutajatel esineda peavalu vms tundemärke, mis on tingitud pässiku mürke kehast välja viiva toimega.

Lahemaa pärimuskoda teeb puhta käsitööna 3 ööpäeva valminud tugevat tõmmist 0,5-liitristes ja 1-liitristes taassuletavates pudelites. Valmis pässikutõmmis säilib avamata vähemalt 1 aasta. Avatud pudelit soovitame hoida jahedas, eelistatult külmkapis. Nii säilib see kenasti vähemalt 3 kuud. Tõmmises esineb loomulikku setet, enne tarvitamist tasub pudelit loksutada.

Musta pässiku tõmmist ei tohi tarvitada samal ajal koos meditsiiniliste antibiootikumidega.

Lahemaa pärimuskoda omab Põllumajandus- ja Toiduameti luba toota musta pässiku tõmmist.

Lisainfo

Kaal 3 kg
Mõõtmed 40 × 30 × 3 cm

1 arvustus tootele MUST pässiku tõmmis, 1000 ml

 1. Marit

  Maitse on esialgu harjumatu, mistõttu alustasin tõmmise tarvitamist tee sisse segatuna, ent praeguseks kannatab juba ka puhtalt hommikul võtta. Unekvaliteet on tarvitamise vältel paranenud ja seetõttu on hommikuti energiat rohkem! 🙂

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sulle võib meeldida ka…